737175177


kontakt@chaustowicz.pl

Trener personalny
20 sierpnia 2020

Wpływ masażu na organizm

Masaż kojarzy się nam najczęściej z relaksem. Dla wielu z nas jest to chwila wytchnienia, sam moment zabiegu kojarzy się z wewnętrznym uspokojeniem. Pomimo tego, że masaż oddziałuje na układ nerwowy poprzez relaks, w organizmie dochodzi do wielu innych zmian.

masaż Toruń

Przede wszystkim - mięśnie

Podczas masażu zabiegowi poddawane są przede wszystkim mięśnie. Fizjoterapeuta lub masażysta poprzez różne techniki oddziałuje na mięsień. Zazwyczaj techniki prowadzą do rozluźnienia, zmniejszenia napięcia mięśnia, co związane jest też z kolejnym wpływem masażu - zmniejszeniem dolegliwości bólowych. Czasem nadmiernie napięty mięsień może powodować ból, więc odpowiednio wykonany masaż ma działanie przeciwbólowe. Po za tym w trakcie masażu mogą zostać usunięte produkty przemian metabolicznych chociażby po wysiłku fizycznym. Dzięki temu masaż wpływa na zmniejszenie zmęczenia mięśni. Dodatkowo pośrednio masaż wpływa na stawy, ponieważ rozluźnione mięśnie pozwolą na zwiększony zakres ruchu w stawie.

masażysta Toruń

Wpływ masażu na skórę

Kontakt ręki fizjoterapeuty lub masażysty z ciałem klienta ma wpływ na skórę. Można to zauważyć na przykładzie pocierania palcami fragmentu skóry - po kilku razach skóra zazwyczaj staje się zaczerwieniona. Jest to efekt rozszerzenia naczyń krwionośnych skóry, a co za tym idzie skóra ma możliwość lepszego odżywienia. Ponadto masaż może działać pozytywnie na stan skóry, jeżeli jako środek poślizgowy został wybrany dobrej jakości produkt, który ma na celu chociażby nawilżenie skóry.

Czy masaż zawsze uspokaja?

Masaż nie musi wpływać uspokojająco na organizm. Energicznie wykonany masaż działa pobudzająco.

Masaż wpływa na krew i limfę

Masaż wpływa także na przepływ krwi i innych substancji w naszym organizmie. Masaż zwiększa przepływ krwi w okolicach poddanych masażu. Ponadto umożliwia on usuwać toksyny z różnych miejsc poprzez pobudzenie węzłów chłonnych układu limfatycznego.

Masaż a trawienie
Masaż brzucha może zwiększyć perystaltykę jelit, co może doprowadzić do szybszej wizyty w toalecie :)

Masaż Toruń


Masaż a nerki
Masaż pleców, a zwłaszcza dolnego odcinka kręgosłupa, może zwiększyć produkcję moczu. Dlatego też przed długim masażem należy skorzystać z toalety.

Potrzebujesz masażu w Toruniu? Sprawdź ofertę tutaj.

 

 

 

 

737175177

kontakt@chaustowicz.pl