737175177


kontakt@chaustowicz.pl

Trener personalny
04 sierpnia 2021

Objawy rwy kulszowej

Rwa kulszowa jest bardzo popularnym schorzeniem dotyczącym kręgosłupa człowieka. Jakie są jej objawy?


Ból pleców oznacza rwę kulszową?
Wiele osób myśli, że w przypadku bólu dolnego odcinka kręgosłupa ma rwę kulszową. Otóż za ból kręgosłupa może być odpowiedzialnych wiele czynników lub innych schorzeń, wcale nie musi to oznaczać rwy kulszowej, która tak na prawdę nie występuje tak często jak się nam wydaje.

Rwa kulszowa objawy
Do podstawowych objawów rwy kulszowej należą te ze strony(jak sama nazwa wskazuje) nerwu kulszowego. Ból występuje na przebiegu nerwu kulszowego, czyli głównie w dolnej części kręgosłupa, pośladku, tylnej części uda, łydce oraz stopie. Często występuje nagły, silny ból w rodzaju promieniowania, prądu. Charaktrystycznym objawem przy rwie kulszowej jest także fakt, iż zgięcie kręgosłupa i wyprostowanie nogi objętej rwą powoduje ból - dzieje się tak, ponieważ rozciągamy wtedy podrażniony nerw. Na podstawie sprawdzenia reakcji na rozciągnięcie nerwu lekarz lub fizjoterapeuta mogą stwierdzić rwę kulszową.
Rzadziej w ostrych przypadkach dochodzi do zaburzeń czucia w obrębie nogi, zwłaszcza w stopie.

fizjoterapeuta toruń
Masz objawy? Co robić?
Przede wszystkim nie należy "czekać aż przejdzie" i najlepiej udać się do specjalistów, którzy ocenią obecny stan zdrowotny i wykluczą ewentualne inne jednostki chorobowe. Rwa kulszowa powinna zostać skonsultowana z lekarzem oraz fizjoterapeutą.

Fizjoterapeuta Toruń

737175177

kontakt@chaustowicz.pl