737175177


kontakt@chaustowicz.pl

Trener personalny
07 stycznia 2021

Masaż w rwie kulszowej

Rwa kulszowa dotyka coraz większej części społeczeństwa. Na rwę kulszową chorują nie tylko osoby starsze. Coraz częściej problem rwy kulszowej dotyka osób młodych, które zaniedbują swoje ciało. Wiele osób szuka skutecznego sposobu, który wyleczyłby ich z tej choroby kręgosłupa. Jednym ze sposobów jest masaż u fizjoterapeuty lub masażysty. Czy jest on skuteczny w rwie kulszowej?

Rwa kuszlowa a mięśnie

Mięśnie okolicy kręgosłupa lędźwiowego oraz krzyżowego w rwie kulszowej są zazwyczaj nadmiernie napięte lub bolesne. Wynika to z silnej stymulacji układu nerwowego, który w rwie kulszowej(rwa kulszowa dotyczy nerwu kulszowego) jest podrażniony. Wobec tego oprócz silnego bólu wzdłuż dołu pleców, wędrującego do pośladków, uda, kolana, łydki a nawet stopy, objawem rwy jest także ból oraz napięcie mięśni. Można nawet czuć się sztywnym na dole pleców.

fizjoterapeuta toruń

Masaż w rwie kulszowej

Masaż w rwie kulszowej może przynieść ulgę od bólu dzięki rozluźnieniu napiętych, bolesnych tkanek mięśniowych. Ponadto niektóre mięśnie uciskają nerwy(co może być powodem pseudorwy), wobec tego po masażu mogą zniknąć objawy rwy kulszowej. Masaż w rwie kulszowej wykonany przez specjalistę, na przykład fizjoterapeutę - przynosi wiele korzyści i jest jednym z podstawowych sposobów leczenia tej choroby kręgosłupa.

masaż toruń

Jak wygląda masaż w rwie kulszowej?

Masaż w rwie kulszowej może obejmować odcinek lędźwiowy i odcinek krzyżowy kręgosłupa, natomiast zabiegiem można także objąć mięśnie nóg, jeżeli objawy pojawiają się także w kończynie. Masaż leczniczy polega na rozluźnianiu napiętych tkanek, masaż ma charakter zabiegu, który przede wszystkim ma zmniejszyć dolegliwości bólowe. Masaż wykonywany jest tak, aby pacjent nie odczuwał silnego bólu.

Potrzebujesz masażu w Toruniu? Sprawdź ofertę tutaj

Fizjoterapeuta Toruń

737175177

kontakt@chaustowicz.pl