737175177


kontakt@chaustowicz.pl

Trener personalny
31 maja 2020

Jakiego trenera personalnego wybrać?[5 wskazówek]

Liczba osób rozpoczynająca przygodę z siłownią stale rośnie. Wiele osób spotyka się z problemami podczas ćwiczeń, chociażby przez niewłaściwą technikę doprowadzają do kontuzji. Po za tym spora część nie widzi efektów ćwiczeń. W związku z napotkanymi problemami osoby aktywne szukają trenera personalnego, lecz nie wiedzą którego wybrać.

Podejście
Przede wszystkim zobacz, jakie podejście ma do Ciebie trener:
Czy oferta jest dla Ciebie zrozumiała?
Oferta trenera personalnego powinna być czytelna i przejrzysta bez żadnych haczyków, o których dowiesz się już po zapłaceniu i będziesz żałował wyboru.

Efekty
Sprawdź jakie efekty uzyskali dotychczasowi klienci trenera personalnego. Dobre efekty świadczą przede wszystkim o skutecznym działaniu trenera personalnego z podopiecznymi, a to pozwala go wybrać i dołączyć do grona zadowolonych klientów.

trener personalny Toruń


Wykształcenie
Oczywiście nie każdy musi mieć tytuł naukowy z wielu dziedzin, żeby być doskonałym trenerem personalnym, ale jednak wiedza uzyskana na uniwersytecie świadczy o rzetelnych informacjach, które może przekazać Ci trener.
Dodatkowym atutem trenera personalnego może być zawód fizjoterapeuty, co sugeruje, iż osoba czuwająca nad Twoimi treningami wie, jakie ruchy i ich wykonywanie są bezpieczne, dzięki czemu będziesz czuć, że jesteś "w dobrych rękach".
Po za tym trener powinien opierać się na badaniach naukowych, a także dzielić się wiedzą chociażby za pomocą artykułów.

Limit czasowy
Zdecydowanie najgorszą opcją jest wybranie trenera personalnego, który ma bardzo ograniczony czas na spotkanie z Tobą, no chyba, że tak ustalicie. W większości przypadków trening powinien trwać minimum godzinę, w końcu powinieneś mieć wszystko wytłumaczone, a po za tym przerwa pomiędzy ćwiczeniami także jest wskazana. Niestety wielu trenerów personalnych podchodzi do wszystkich klientów przedmiotowo: "45 minut treningu i cyk zarobione, następny klient proszę."


Cena
Stawka za trening powinna być adekwatna do jakości, a często jest tak, że niewykwalifikowany trener zaledwie kilku po kilkudniowych mało znaczących kursach ustala wygórowane ceny. Są też tacy trenerzy, którzy idą w drugą stronę - trenują "za grosze". Od razu jest to podejrzane, ponieważ uzyskanie dużego poziomu kwalifikacji, wiedzy i wysoka jakość kosztuje dużo.

Szukasz trenera personalnego w Toruniu? Sprawdź ofertę tutaj.
Szukasz trenera personalnego online? Sprawdź ofertę tutaj.

737175177

kontakt@chaustowicz.pl