737175177


kontakt@chaustowicz.pl

Trener personalny
18 sierpnia 2020

Jak wygląda wizyta u fizjoterapeuty

Zdecydowana większość społeczeństwa zmierza się z bólem. Najczęściej ból dotyczy kręgosłupa lub kolan. Najczęściej w poszukiwaniu przyczyn bólu udajemy się do specjalisty: lekarza lub fizjoterapeuty. Jak wygląda wizyta u tego drugiego specjalisty?

Fizjoterapeuta - gorszy od lekarza?
Wiele osób boi się iść do fizjoterapeuty z obawą, że on nie będzie mieć takiej wiedzy, jak lekarz. Otóż jest to wielki błąd, ponieważ dobry fizjoterapeuta przeprowadza taką samą, a czasem nawet lepszą diagnostykę od lekarza.

Jak przebiega wizyta u fizjoterapeuty?
Wizytę można podzielić na części:

  • wywiad
  • badanie
  • terapia

 

Wizyta u fizjoterapeuty - wywiad
Na początku po wysłuchaniu Twojego problemu fizjoterapeuta zadaje pytania odnośnie Twojego stanu zdrowia. Dzięki temu może on wykluczyć ewentualne terapie czy skojarzyć określone dolegliwości bólowe z jednostką chorobową.

Wizyta u fizjoterapeuty - badanie
Fizjoterapeuta korzysta z testów diagnostycznych, które mogą ustalić mu przyczynę Twojej dysfunkcji, na przykład bólu kręgosłupa czy bólu określonego mięśnia.

Fizjoterapeuta Toruń


Ponadto podstawowym instrumentem fizjoterapeuty do badania są jego...ręce. Otóż za pomocą dotyku fizjoterapeuta określa napięcie skóry, mięśni, a także opór stawu czy więzadła. 
Po za tym w badaniu zwraca się także uwagę na sprawdzenie postawy - nieprawidłowa budowa ciała może być przyczyną określonej dysfunkcji.

Wizyta u fizjoterapeuty - terapia
Po zapoznaniu się z Twoim stanem przez fizjoterapeutę, może on zaproponować określoną terapię. Niekoniecznie musi to być masaż. Czasem potrzebne są ćwiczenia albo inny zabieg.

Fizjoterapeuta Toruń
 

Potrzebujesz wizyty u fizjoterapeuty w Toruniu? Sprawdź ofertę tutaj

 

737175177

kontakt@chaustowicz.pl