737175177


kontakt@chaustowicz.pl

Trener personalny
14 kwietnia 2020

Jak schudnąć?

Zdecydowana większość społeczeństwa nie jest zadowolona ze swojej sylwetki. Badania wskazują, że ludzie z roku na rok tyją, a problem z nadwagą i otyłością jest coraz większy. Patrząc w lustro czy obserwując smukłą figurę i płaski brzuch wiele osób chce schudnąć, lecz nie wie jak to zrobić.

Czy chcesz chcesz dowiedzieć się:

Jak schudnąć?

Jak z schudnąć z brzucha, nóg, ud, ramion, twarzy?

Jak schudnąć 5 kg, 20 kg?

Dobrze trafiłaś/trafiłeś! Ten artykuł jest dla Ciebie!

Plan treningowy i dieta od trenera personalnego dietetyka

Po pierwsze: Dieta

Jednym z głównych czynników warunkujących skuteczne odchudzanie jest dieta. Dzięki odpowiedniemu planu żywieniowemu możesz schudnąć. Aby schudnąć należy jeść mniejszą ilość kalorii niż potrzebujemy. Deficyt kalorii zostanie pobrany ze zbędnej tkanki tłuszczowej, a więc - schudniesz.

Produkty oraz ich ilość musi być dostosowana do Ciebie, a więc nie może to być pierwsza lepsza dieta znaleziona w Internecie.

Najlepiej, jakby dietę specjalnie dla Ciebie ułożył profesjonalista: dietetyk lub trener personalny. 

Trener personalny ułoży Ci plan treningowy

Po drugie: Plan treningowy

Ćwiczenia zawarte w planie treningowym to ruch, a do wykonania ruchu potrzebna jest energia, która powstaje podczas spalania kalorii. Te kalorie mogą pochodzić z tkanki tłuszczowej, a więc wtedy będziesz chudła/chudł. Przy ustalaniu planu treningowego bardzo ważne jest wzięcie pod uwagę Twoich chorób, kontuzji, urazów z przeszłości oraz wad postawy. Źle dobrany plan treningowy może zrobić więcej krzywdy, zamiast pomóc. Odpowiedni plan treningowy dostosowany do Twoich możliwości ułoży Ci trener personalny.

Po trzecie: inne czynniki

Dieta oraz ćwiczenia zawarte w planie treningowym to fundamenty, które warunkują to, że schudniesz, zrzucisz zbędne kilogramy. Są jednak pośrednie czynniki, które mogą wpływać na proces odchudzania. 

Jest to: 

  • stopień chęci - musisz na prawdę chcieć się zmienić, cały proces zaczyna się od potrzeby zmian, który uruchamia kolejne procesy
  • czas - żyjemy w czasach, w których tak na prawdę nikt "nie ma czasu", a jednak wiele osób znajduje czas na ćwiczenia. Tak na prawdę jest to kwestia odpowiedniego zarządzania czasem.
  • regularność - tylko stałe(z rzadkimi wyjątkami) trzymanie się diety oraz planu treningowego pozwala schudnąć. 
  • opieka trenerska - każdy sportowiec posiada osobę, która go wspomaga, ustala cele i pomaga je osiągnąć. Warto mieć specjalistę, która spojrzy na sprawę obiektywnie. Tak samo Ty potrzebujesz osoby, która pomoże Ci schudnąć, bo wie jak to osiągnąć. W końcu samemu możesz wybrać złą dietę, złe ćwiczenia i możesz nie zauważyć efektów Twojego odchudzania, a tego zapewne nie chcesz. Pragniesz zmienić swoją sylwetkę i szybko zauważyć efekty. Zapoznaj się z ofertą trenera personalnego

 

737175177

kontakt@chaustowicz.pl