737175177


kontakt@chaustowicz.pl

Trener personalny
10 stycznia 2021

Jak odsłonić mięśnie brzucha

Jest styczeń, a w związku z tym spora część z nas ma postanowienia noworoczne, wiele osób zapewne chce schunąć i uwidocznić mięśnie brzucha. Dla wielu osób zadanie to wydaje się prawie niemożliwe, inni szukają magicznych sposobów, które rzekomo mają być skuteczne w krótkim czasie. Jak więc skutecznie działać, aby odsłonić mięśnie brzucha?

Czy na pewno nie masz mięśni brzucha?
Wiele osób twierdzi, że pod sporą warstwą tkanki tłuszczowej nie mają mięśni brzucha i trzeba je dopiero zbudować.
Otóż gdyby tak było, nie moglibyśmy wykonać wielu czynności, chociażby mięśnie brzucha są odpowiedzialne za wstawanie z łóżka i wszytkie inne pozycje zginające kręgosłup. Poza tym w wielu czynnościach mięśnie brzucha pracują jako stabilizator.
Każdy ma mięśnie brzucha, tylko często są one zasłonięte grubą warstwą tkanki tłuszczowej.

Co jest nad mięśniami brzucha?
Nad popularnym "sześciopakiem" znajduje się solidna warstwa skóry wzbogacona o sporą ilość tkanki tłuszczowej oraz wody. Tkanka tłuszczowa powstaje wtedy, gdy jemy więcej kalorii od ilości którą potrzebujemy. Woda może być gromadzona na tle spożywania dużych ilości soli(poza dosypywaną do posiłków jest jej wiele w gotowych produktach).

Jak odsłonić mięśnie brzucha?
Zwiększ swoją aktywność w ciągu dnia, zacznij ćwiczyć, zmniejsz ilość spożywanego jedzenia oraz ogranicz ilość spożywanej soli.

Szukasz trenera personalnego w Toruniu? Sprawdź ofertę tutaj!

737175177

kontakt@chaustowicz.pl