737175177


kontakt@chaustowicz.pl

Trener personalny
21 sierpnia 2020

Dlaczego warto odwiedzać fizjoterapeutę?

Fizjoterapia coraz bardziej rośnie na wartości. Społeczeństwo dostrzega zalety wizyt u fizjoterapeuty. Dlaczego warto odwiedzać fizjoterapeutę?

Fizjoterapeuta - działanie przeciwbólowe
Fizjoterapeuta za pomocą swoich terapii oddziałuje na organizm podobnie do leków przeciwbólowych, jednak z wielką, znaczącą różnicą.
Tabletka przeciwbólowa zazwyczaj "wycisza" ból na kilka godzin lub działa przeciwzapalnie. Fizjoterapia umożliwia nie tylko zlikwidować ból, ale także pomóc w profilaktyce i sprawić, aby ten ból nie pojawiał się często lub został zlikwidowany całkowicie.

Fizjoterapeuta Toruń

Profilaktyka
Prawie każda osoba na świecie odczuwała jakiś ból lub doznała urazu. Wielu urazom i przeciążeniom można zapobiec chociażby poprzez świadome wykonywanie ruchów w ciągu dnia. Fizjoterapeuta pomoże przygotować na wydarzenie wysokiego ryzyka urazu, takie jak na przykład wyjazd na narty. W trakcie jazdy na nartach dochodzi do wielu urazów, w tym do wielu złamań czy zerwań więzadeł. Fizjoterapia pozwala zmniejszyć ryzyko odniesienia kontuzji.

Rehabilitant Toruń

Chwila dla siebie

Fizjoterapeuta często wykonuje masaże. Dzięki masażom możesz rozluźnić swoje mięśnie, pozbyć się bólu oraz zrelaksować się. Masaż jest na tyle dobrym zabiegiem, że każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ na masaż możesz iść w celach poprawy stanu zdrowia lub w celu uspokojenia się, a spokojna głowa to także element zdrowia.

Rehabilitant Toruń

Poznanie swojego ciała
Fizjoterapeuta "zapozna" Ciebie ze swoim ciałem. Możesz dowiedzieć się, jaką funkcję w ciele pełni dany mięsień i dlaczego on może boleć. Po za tym możesz dowiedzieć się wielu ciekawostek ze świata medycznego.

Poprawa wyglądu sylwetki
Fizjoterapeuta podczas wizyty ocenia budowę ciała, zwracając uwagę na wady postawy ciała. Co prawda jeżeli kościec jest ukształtowany, nie da rady zrobić za dużo, natomiast warto spróbować skorygować postawę poprzez oddziaływanie na mięśnie - wzmacnianie słabych, rozciąganie nadmiernie przykurczonych, rozluźnianie napiętych. Odpowiedni rozkład sił między mięśniami pomoże poprawić wygląd sylwetki.

Szukasz fizjoterapeuty w Toruniu? Sprawdź ofertę tutaj!

737175177

kontakt@chaustowicz.pl