737175177


kontakt@chaustowicz.pl

Trener personalny
11 maja 2020

Dieta odchudzająca

Jednym z głównych elementów odchudzanie jest dieta. Odpowiedni dobór ilości jedzenia oraz produktów pozwala zrzucić zbędne kilogramy tkanki tłuszczowej.

Dieta odchudzająca - spożywasz mniej kalorii

Istotą diety odchudzającej jest spożywanie mniej kalorii, niż tego potrzebujemy. Każdy z produktów, który jemy posiada kilokalorie, które są wykorzystywane do produkcji energii. Dzięki kaloriom funkcjonuje nasz organizm.

Źródła kalorii w organizmie

Po za jedzeniem organizm może czerpać energię z glikogenu, który jest zawarty w mięśniach i w wątrobie. Ponadto jest jeszcze jedno źródło energii, skąd organizm pobiera energię do funkcjonowania - jest to tkanka tłuszczowa. Każdy z nas posiada większe lub mniejsze zapasy tkanki tłuszczowej, natomiast w większości przypadków są to takie ilości, że nasz organizm posiada wielkie magazyny rezerwowych kalorii. W momencie spożywania mniejszej ilości kalorii z jedzenia, niż tego potrzebujemy, reszta energii jest pobierana przez organizm głównie z tkanki tłuszczowej. Wtedy spalamy tłuszcz, a więc chudniemy.

Dieta odchudzająca - na czym polega?

Dieta odchudzająca

Dieta odchudzająca polega na spożyciu mniejszej ilości kalorii niż potrzebuje nasz organizm - dostarczamy kalorii mniej, niż wynosi nasze zapotrzebowanie kaloryczne. Tak właśnie powstaje deficyt kaloryczny, który uzupełnia spalana tkanka tłuszczowa.Źródłem kalorii w diecie odchudzającej są białka, węglowodany i tłuszcze. Prawidłowa dieta dostarcza wszystkie te makroelementy(inaczej określane jako makroskładniki). Nie należy rezygnować całkowicie z któregoś z makroelementów, ponieważ może to doprowadzić do zaburzeń w organizmie.

Prawidłowa dieta odchudzająca jest dobrana do Twojego zapotrzebowania kalorycznego i do Twojego gustu smakowego, nie musisz rezygnować ze wszystkich produktów, które lubisz i nie musisz jeść ciągle tego samego. Potrzebujesz diety/planu dietetycznego? Zajrzyj tutaj.

737175177

kontakt@chaustowicz.pl